Prawo rodzinne i podział majątku

Podział majątku polega na tym, aby określone w sprawie składniki majątkowe stały się własnością tylko jednego, nie obojga małżonków. Staranie się o majątek czy alimenty Ełk to jedne z najtrudniejszych spraw działowych, ze względu na ich skomplikowanie pod względem zarówno faktycznym, jak i prawnym. Mylnie uważa się, że jest on bezpośrednio uzależniony od rozwodu; podział majątku może nastąpić przed rozwodem, w trakcie, a nawet kilka lat po rozwodzie. Podział majątku wspólnego małżeństwa może zostać wykonany zarówno na drodze sądowej, jak i polubownie, poza sądem. Uniwersalny wniosek o podział majątku nie istnieje – dlatego najlepiej, aby sporządził go wykwalifikowany Adwokat. Podział majątku polega na tym, że składniki majątkowe przypadają na rzecz jednego z małżonków, z obowiązkiem spłaty bądź dopłaty na rzecz drugiej strony.

Kompetencje Kancelarii względem podziału majątku

Adwokat Iwona Kropiwnicka zawodowo zajmuje się prowadzeniem spraw dotyczących podziałów majątkowych. Do każdego podchodzi indywidualnie, pomagając w obraniu jak najkorzystniejszego dla Klienta punktu. Umowa sporządzana jest w formie aktu notarialnego, jeżeli w skład majątku bezpośrednio wchodzi nieruchomość. Sprawy o podział majątku wspólnego należą do jednych z najbardziej skomplikowanych pod względem faktycznym i prawnym. Są długie, kosztowne i wymagają od Adwokata wielu wysiłków oraz – przede wszystkim – kompetencji.

    Kancelaria w Ełku zajmuje się sprawami takimi jak:
  • rozwód, separacja, podział majątku wspólnego, alimenty, kontakty z dzieckiem, ustalenie ojcostwa itp
  • sprawy o zapłatę
  • sprawy o odszkodowanie dotyczące wypadków komunikacyjnych
  • sprawy o ochronę dóbr osobistych
  • stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek, ochrona prawa własności i posiadania, zasiedzenie, ustanowienie służebności, eksmisję
Do każdej sprawy Adwokat Iwona Kropiwnicka przygotowuje się rzetelnie, doskonale znając jej wartość w oczach Klienta. Dokładnie opracowany plan i wykwalifikowana reprezentacja na sali sądowej zwiększają szanse na odniesienie sukcesu. Osoby odwiedzające Kancelarię wychodzą z niej zadowolone, dzięki czemu cieszy się ona wysoką popularnością wśród mieszkańców Ełku i okolic. Spotkania odbywają się w komfortowym miejscu i mają atmosferę szczególnej prywatności. Nic nie wychodzi poza biuro – bo liczy się lojalność.

Każda sprawa sądowa ma szansę na powodzenie! Powierz ją w ręce doświadczonego adwokata!


Masz pytania?

Napisz do nas !